Yelkenli 5 Yıldızlı Yat Turları

Antalya’da Sprinter Yat Kiralama hizmeti vermekteyiz. Günlük Turlarınızda, konforu bizimle yaşayın…

Antalya Bölgesinde Mavi yolculuk turunun en popüler lokasyonları ve rotalar

Antalya tekne ve yat kiralamak için en çok tercih edilen lokasyonlardan biridir. Antalya’da birçok tarihi ve doğal güzelliğe şahit olabilir, Kemer ve Kaş yakınlarındaki yeşil ve mavinin buluştuğu koylarda demirleyip sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bu yazımızda Antalya mavi tur tatiliniz esnasında görmeniz gereken bazı yerleri sizler için bir araya getirdik.

Finike

Antalya’ya 120 kilometrelik uzaklıkta olan Finike’ye ister deniz isterseniz de kara yoluyla ulaşabilirsiniz. Finike, portakal bahçeleriyle ün salmış olup sakin bir tatil geçirmeye uygun bir bölgemizdir. Yaklaşık 18 kilometre uzunluğunda bir kumsala ve birbirinden güzel koylara sahiptir. Antalya bölgesine gelen mavi tur tekneleri bu koyları mutlaka ziyaret eder. Ayrıca Finike’de Antik Arykanda kentini ziyaret etmeyi de unutmayın.

Demre

Antalya’nın turistik beldelerinden biri olan Demre’ye karadan ya da deniz yolu ile ulaşabilirsiniz. Doğa ve tarihi güzelliklerle bezenmiş bir bölge olan Demre’de, Myra adında tarih meraklıları tarafından mutlaka gezilmesi gereken bir antik kent bulunmaktadır. Bölgeye gelen mavi tur tekneleri kenti sıkılıkla ziyaret ederler. Eğer siz de mavi tur teknesiyle Demre’ye geldiyseniz, denizin ve güneşin keyfini sonuna kadar çıkartmayı unutmayın. Ayrıca yürüyüş yapmayı seviyorsanız ormanda sakin bir yürüyüşe çıkarak bol bol temiz hava depolayabilirsiniz.

Kekova (Kaleköy)

Kaş’tan yat kiralayarak Kekova’ya (Likçe: Dolichiste) gidebilirsiniz. Kekova bölgesinde dört adet antik kent bulunmaktadır, bunlar: Simena, Aperlae, Dolichiste ve Teimioussa’dır. Tarihi dokusu sayesinde Kekova en popüler mavi tur rotaları arasında yer almaktadır. Eğer Antalya ve çevresinde mavi tur tatili planladıysanız size de Kekova’yı listenizde en üst sıralara almanızı öneririz. Bölgede gece konaklama yapabilirsiniz. Aynı zamanda karaya çıkıp çevreyi keşfedebilirsiniz. Sadece deniz yoluyla ulaşım olduğu için Kekova her zaman sakin ve sessizdir.

Antalya-Kemer-Belek arasında Günlük Turlara katılabilirsiniz. 5 Yıldızlı Konforda Sprinter Yatımız ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Rezervasyon için whatsap hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şimdi arayın ve Rezervasyonunuzu hemen yapın.