Antalya Köprülü Kanyon’da Rafting

Köprülü Kanyon Rafting Programına katılmak ve soğuk nehir sularında yüzmek isteyen müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Antalya Belek’teki Havuzlu Villalarımızda tatilinizi geçirirken sizleri eğlence ve maceraya davet ediyoruz. Belek’te tatilinizi yaparken farklı aktiviteleride siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Dilerseniz özel transfer araçlarımız ile sizi villanızdan alarak Köprülü Kanyon Rafting parkuruna götürüyoruz. Bu parkurda gün boyu serin sularda yüzerek rafting yapma imkanına sahip olursunuz. Dilerseniz öğle arasında ağaçların gölgesinde yemeğinizi yiyerek, Şelalenin sesi altında şekerleme uykunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu maceralı ve adrenalin yüklü programı yapmak isterseniz,  sizlere bu hizmeti vermeye hazırız.

Rafting Programı

Saat 10:50 civarı transferden lınan müşterilerimiz Köprülü Kanyon bitiş noktasında toplanır.

Burada müşterilerimize kanyon hakkında bilgilendirmeden sonra yapılması veya yapılmaması gereken bilgiler size aktarılır. Burada rafting ekipmanları müşterilerimize dağıtılır ve giyilmesi gereken kıyafetler kontrolü yapılarak rafting başlangıç alanına götürülür. 14 km uzunluğundaki rafting parkuru başlangıcında özel üretilmiş botlar ile müşterilerin oturma düzeni sağlanır. Parkur boyunca müşterilere nehirin çeşitli noktalarında durulur. Yüzme ve ağaçlardan nehire atlama, zipline dinlenme molaları verilir. öğleden sonra saat 3.00 gibi parkur sonlanır ve bu maceradan ıslak kıyafetler değiştirilerek öğle yemeği masasına oturulur. Yemekten sonra dilerseniz çınar ağaçlarının gölgesinde dinlenilir kısa bir uykuya dalınır.

Köprü Çayının Bolasan Köyü

Antalya’daki Köprülü Kanyon adını Köprü çay Irmağı üzerinde inşaa edilmiş, Roma Dönemi’ndeki yapılardan ve bugünkü adıyla Oluk Köprü’den alır.

Milli parkın asıl su kaynak değerini oluşturan Köprü Çayının Bolasan Köyü ile Beşkonaklar arasında meydana getirdiği yarma vadi 14 km. Uzunluğu ve 100 m’yi aşan duvar yüksekliği ile Türkiye’nin en uzun kanyonlarından biridir.

Akdeniz Ormanları ile yüksek Alpin eko-sistemlerini içeren coğrafi yapısının yanı sıra, endemik türleri, peyzaj değerleri, ender jeomorfolojik yapısı, su kaynakları ve kültürel değerleri ile Dünyadaki ve Ülkemizdeki önemli doğa koruma alanlarının başında yer almaktadır.

Milli parkta kızılçam ve makilik alanlar yaygın olmakla birlikte, 400 hektarlık saf Akdeniz serisi ormanı benzersiz bir botanik özelliktir. Alabalıkları ile ünlü Köprüçay, aynı zamanda ülkemizin en popüler rafting alanıdır. Milli parkın yukarı bölgesinde Antik Selge şehri kalıntıları bulunmaktadır.

Villa Müşterilerimiz Rezervasyon İçin WhatsAAP hattından bilgi alabilirler.